Магістерська програма з соціології

Магістерська програма з соціології в КПІ ім. Ігоря Сікорського

“Важко піднятися самому на високу гору, але коли вас підняли сторонньою силою на висоти, то легко пройти самому ще вище. Таким має бути заповіт Інституту своїм вихованцям”.
Перший ректор КПІ В.Л. Кирпичов

“Чарівник — це не люди, яка знають магічні заклинання, а людина, яка мріє і діє на основі тих знань, які має для того, щоб втілити свою мрію в життя”
КПІ-мудрість

Як і в більшості провідних дослідницьких і технічних  університетах світу, наприклад в Массачусетському технологічному інституті, або університеті, побратимі КПІ ім. Ігоря Сікорського – Варшавській Політехніці – в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, який у 2017 році зайняв перше місце в рейтингу “ТОП-200 України”,  є департамент соціальних наук.
8.03010101
Кафедра соціології факультету соціології і права є випускаючою з підготовки та перепідготовки магістрів
 за спеціальністю 054 “Соціологія“.
Кваліфікація: науковий співробітник, викладач соціології.

Освітня програма: Соціологія модернізації та науково-технічного розвитку.
Форма навчання: денна
Як створити та правильно провести соціологічне дослідження? Що таке екзіт-пол, фокус-група, експертне опитування? Навчання за спеціальністю «Соціологія» допоможе тобі опанувати одну з найбільш творчих, цікавих і важливих професій в сучасному світі. У нас ти навчишся прораховувати ефективність рекламно-маркетингових та політичних кампаній, відстежувати суспільні процеси та визначати причини всіх соціальних явищ. Випускники спеціальності «Соціологія» працюють керівника та аналітиками, PR – спеціалістами соціологічних служб державних органів, МВС і СБУ, керівниками соціологічних компаній і соціальних проектів, журналістами, PR-фахівцями з медіа, експертами з організації політичних, маркетингових та рекламних кампаній, консультантами політичних партій та міжнародних організацій.

Освітня програма «Врегулювання конфліктів та медіація».
Форма навчання: денна
Врегулювання конфліктів в будь-якому суспільстві – завжди актуальна сфера професійної діяльності. Максимальний попит на фахівців даної спеціалізації існує сьогодні в нашій державі, що зумовлено наявністю збройного протистояння на Сході України та анексією Криму.

Вперше в Україні створена комплексна програма підготовки експертів-практиків з вирішення соціальних конфліктів, що базується на новітніх дослідженнях соціології, науки публічного управління, психології, педагогіки та публічного права. В межах спеціалізації студенти отримають компетенції з дисциплін: «Соціологія конфлікту», «Конфлікти в світовій політиці та сталий розвиток», «Моделювання та прогнозування соціальних конфліктів», «Теорія та практика ведення переговорів», «Політичні інструменти соціального примирення», «Теорія та методологія сучасної конфліктології», «Психологія конфлікту та медіаційні практики», «Основи відновного правосуддя».
Випускники зможуть успішно працювати у державних органах, військових та правоохоронних структурах, юридичних і консалтингових корпораціях, громадських організаціях та міжнародних фондах.

Магістерська програма з соціології, яку пропонує кафедра соціології КПІ має абсолютно чіткий сучасний і міжнародний вимір за формулою освіти КПІ-стандарту “навчання-пізнання-творчість” і зосереджена на зануреному вивченні соціальних змін, інновацій, що спричиняються до модернізації / демодернізації та ролі науково-технічного розвитку у цих процесах. До її розробки долучився один з провідних світових соціальних дослідників і друг КПІ –  професор Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі Георгій Дерлуг’ян, який охарактеризував МП з соціології в КПІ як і “набір генеральних карт”, і “конкретні топографії локальних явищ, де розташовуються конкретні соціальні явища”.

Магістерська програма включає в себе такі професійні “карти”:

спеціалізовану (Новітні соціологічні теорії модерну, Соціологія науки і техніки, Соціологія інновацій, Соціологія економічної поведінки, Соціологія колективної пам’яті)

технологічно-прикладну (Проектування соціологічного дослідження -1,2, Кількісні методи аналізу соціологічних процесів, Новітні якісні методи аналізу даних в соціології, Методи багатовимірної статистики в соціології, Проектування соціологічного дослідження: соціологічні дослідження релігійності, Паблік рілейшнз, Соціологія масових комунікацій та інтернету)

– інтернаціональну (Крос-національні дослідження в соціології, Соціологія глобалізації, Соціологічні теорії соціальних змін, транформації та модернізації, Інституціональна соціологія модернізації, Нерівності в історичних типах суспільства)

– практики (викладацьку, дослідницьку, стажування в провідних інституціях державного та приватного сектору, серед яких TNS-Ukraine, 112 канал, представництво ООН в Україні)

 Кафедра соціології НТУУ «КПІ» провадить активну політику залучення провідних соціологів України та світу для проведення лекцій студентам МП з соціології. Guest lecturers кафедри виступали та виступають Є.Головаха, С.Макеєв, Н.Костенко, О.Злобіна (Інститут соціології НАНУ); Г.Дерлуг’ян (New York University – Abu-Dhabi), К.Харріс (UCLA), Андраш Бозокі (CEU), Пал Тамаш (Corvinus University, Budapest).

Працевлаштування: За даними “НВ: Рейтинг українських ВНЗ, які дали найбільше топ-менеджерів великим вітчизняним компаніям-2015”  КПІ   є лідером в Україні. Випускники МП з соціології КПІ мають широкий професійний вибір — це і робота на державній службі, органах внутрішніх справ і в СБУ (відділ зв’язків з громадськістю), функціонери та консультанти політичних партій, фахівці з паблік рілейшенз (зв’язків з громадськістю), журналістська діяльність, викладацька робота в університетах, дослідники в соціологічних дослідницьких центрах, експерти в громадських, маркетингових та рекламних організаціях, менеджмент усіх рівнів.

Положення про прийом на навчання для здобуття ступеня магістра

Програма комплексного фахового випробування для вступу на 5-ий курс Соціологія (літо 2019)

Додаткова програма вступного випробування для вступу на 5-ий курс Соціологія (літо 2019)

Навчальний план підготовки магістрів

Вартість навчання у 2018/2019 навчальному році

Вступай на магістерську програму з соціології в КПІ!
Це твій і мій вибір!
http://www.sociology.kpi.ua/about

Контакти:
Завідучач кафедри соціології КПІ
Павло Кутуєв
tel: 0507750949
Fb: https://www.facebook.com/pavlo.kutuev?fref=ts