Клуб глобальної соціології та політології

Положення про гурток за інтересами студентів “Клуб глобальної соціології та політології” наукового спрямування в КПІ ім. Ігоря Сікорського.


Хоча в кінці семестру з’являється безліч активностей, пов’язаних з навчальним процесом – модульні контрольні, реферати, тести – учасниці/ки кафедрального гуртка “Клуб глобальної соціології та політології” знайшли можливості для живої зустрічі 29 травня 2024 року.
У невимушеній і теплій атмосфері підводили підсумки роботи за семестр та будували плани на новий навчальний рік.
Всіх запрошуємо приєднуватись до нашого цікавого і дружнього товариства гуртківців кафедри соціології ФСП.

13 березня 2024 року відбулося чергове засідання кафедрального гуртка “Клуб глобальної соціології та політології” за темою “Гендерні стереотипи як джерело гендерної нерівності”.
Змішаний формат проведення дозволив залучити до цікавої і плідної дискусії не тільки учасниць, присутніх на кафедрі,  а й тих гуртківців, що підключились через Zoom.
В ході дискусії аналізували причини появи гендерних стереотипів, їх вплив на особу і суспільство, сутність та прояви гендерної нерівності, інструменти руйнування гендерних стереотипів.
І гуртківці, і керівниця гуртка доц.Тетяна Коломієць з нетерпінням чекають наступної зустрічі.
💫Чергове засідання кафедрального гуртка “Клуб глобальної соціології та політології” пройшло 05 грудня 2023 року в змішаному форматі: в затишній і гостинній кафедральній аудиторії зібрались найзавзятіші гуртківці-першокурсники, а до Зуму приєдналась наша шановна гостя Ірина Мацко-Демиденко, к. соц.наук, наукова співробітниця відділу соціології культури та масової комунікації Інституту соціології НАНУ та інші учасниці/ки гуртка.
💫Актуальна і цікава тема: “Повсякденність студентської молоді в умовах війни: нові виклики”, спричинила резонансну і плідну дискусію. Говорили про трансформацію рутинних практик, зміну мотивації до навчання, посилення національної самосвідомості молоді та багато інших важливих процесів, помітних для допитливих і пильних очей соціологів.
💫З задоволенням чекаємо на наступну зустріч!❤️

15 листопада 2023 року відбулося чергове засідання гуртка “Клуб глобальної соціології та політології.
Один з викликів дистанційної освіти в умовах війни – обмежена віртуальним простором комунікація як між студентами та викладачами в рамках лекційних та семінарських занять, так і між студентами в рамках внутрішньогрупових і міжгрупових контактів.  Внаслідок цього послаблюється соціальна взаємодія і, як наслідок, зростає соціальна ізольованість студентів 😔
Саме тому останнє заняття кафедрального гуртка “Клуб глобальної соціології та політології” під керівництвом доц. Тетяни Коломієць пройшло в форматі живої офлайнової зустрічі.
Цікава і глибока лекція зав.каф. проф. Павла Федорченка-Кутуєва “Нові дослідження неолібералізму в американській соціологічній теорії” поступово вийшла за рамки заявленої теми і перейшла в плідну дискусію навколо питань цінностей неолібералізму. Крізь призму соціологічної уяви і соціологічного мислення розглядали проблеми освіти як каналу соціальної мобільності, свободи вибору освітніх траєкторій, впливу глобалізаційних процесів на локальні спільноти, роль соціального капіталу у професійній успішності.
Незабутня креативно-синергетична атмосфера цієї інтерактивної зустрічі надихнула нас не тільки на сміливий висновок: “Соціологія – це ми! І ми збагачуємо кожного”, а й на проведення наступних засідань гуртка у такому ж живому творчо-пошуковому форматі!